Капітальний ремонт підвісного переходу через річку Черемош с. Білоберізка
Детальніше про проект
Детальний опис проекту:
Опис проблеми, на розв'язання якої спрямовано проект
Стисла інформація про адміністративно-територіальну одиницю:
Село Білоберізка входить до складу Білоберізької сільської ради об’єднаної територіальної громади та є її адміністративним центром . Територія села становить 25,10. Кількість населення складає 1154 особи. В селі добре розвинута соціально-економічна інфраструктура. На території села функціонує заклад середньої освіти - опорна школа – ліцей, де навчається 157 учнів, заклад дошкільної освіти «Теремок» на 38 вихованців , будинок культури, сільський клуб, дві бібліотеки, КНП «Білоберізька амбулаторія загальної практики сімейної медицини» з цілодобовим стаціонарним терапевтичним відділенням та стоматологічним кабінетом, один ФАП, чотири магазини, міні- цех з розливу мінеральної води, пилорами, столярні цехи, цех з виробництва паливних брикетів, п'ять садиб , які надають послуги в сфері зеленого туризму. Особливістю , що значно впливає на якість життя населення, є те що всі населені пункти громади розташовані в гірській місцевості, частина мешканців проживає на віддалених гірських присілках з погано розвиненою транспортною інфраструктурою. Через такий стан транспортної інфраструктури значна частина місцевих мешканців та гостей, які приїздять на відпочинок до зелених садиб, змушені користуватися громадським транспортом сусідньої, Чернівецької області, що розташована поряд, через річку Черемош.
Стисла характеристика населених пунктів, з яких утворилася об’єднана територіальна громада:
Білоберізька об’єднана територіальна громада утворилася 02 жовтня 2015 року на базі 3 сільських рад Верховинського району Івано-Франківської області. Загальна площа території складає 46,34 км², загальна чисельність населення – 2734 чол. На сьогодні Білоберізька ОТГ складається з 4 населених пунктів : Білоберізка, Хороцеве, Барвінків , Устеріки.
Детальний опис проблеми, на вирішення якої розроблено цей проект :
Через населені пункти Білоберізка, Хороцеве, Барвінків проходить дорога місцевого значення О090801 Барвінків –Розтоки , через яку вказані населені пункти мають автомобільне сполучення з районними центрами Верховиною та Косовом. Але проблема в тому, що населені пункти Білоберізької ОТГ мають автобусне сполучення з вказаними райцентрами тільки двічі на день, і то часто бувають зриви автобусних маршрутів. Паралельно автомобільній дорозі О090801 , тільки по іншому березі р. Черемош, проходить дорога державного значення Р-62 Криворівня Чернівці, де автобусне сполучення дуже інтенсивне, практично щогодини проїздять автобуси до Вижниці, Чернівців, Путили. І тому дуже багато місцевих жителів користуються цими автобусними маршрутами, щоб добратися до Кутів, Косова, Вижниці, Чернівців, Путили, а також населених пунктів Білоберізької ОТГ Барвінків та Устеріки, навіть працівники виконавчого апарату Білоберізької сільської ради ОТГ, жителі сіл Барвінків та Устеріки, двічі на день користуються послугами громадського транспорту , що курсує в Чернівецькій області. Але проблема в, тому що для того , щоб скористатися цими автобусними маршрутами, необхідно перейти через річку Черемош. Зробити це можна по підвісному пішохідному переходу в селі Білоберізка. Перехід представляє собою натягнуті металеві троси, дерев’яний настил та металеву огорожу, довжиною близько 100 метрів. Останній раз капітальний ремонт проводився в 2004 році, з того часу дерев’яний настил в багатьох місцях прогнив, силами місцевої влади та місцевих жителів в найбільш небезпечних місцях проводився поточний ремонт, але на даний час потребує проведення капітального ремонту, повної заміни дерев’яного настилу та ремонту захисної огорожі (сітки).
Крім того, даний пішохідний перехід розташований в дуже мальовничому місці, і багато туристів, які приїздять відпочивати до зелених садиб в селі Білоберізка і добираються з Чернівців автобусними маршрутами Чернівці – Путила, для того щоб попасти в Білоберізку користуються цим підвісним переходом, фотографуються на ньому і він вже став місцевою туристичною атракцією.
Соціальні та економічні наслідки вирішення проблеми у проектний спосіб:
- зросте престиж села Білоберізка та його туристична привабливість ;
- буде створено безпечні умови для жителів Білоберізької ОТГ її гостей, які користуються автобусними маршрутами Путила- Вижниця, Путила –Чернівці, Яблуниця –Вижниця, Яблуниця-Чернівці ;
- зросте рівень співробітництва з мешканцями Усть – Путильської ОТГ, частина з яких, насамперед жителі села Петраші користуються послугами КНП «Білоберізька амбулаторія загальної практики сімейної медицини» та стоматологічного кабінету що розташовані в селі Білоберізка.
Відповідність проекту заходам, визначених Планом соціально-економічного розвитку ОТГ:
Проект капітального ремонту підвісного переходучерез річку Черемош в селі Білоберізка Верховинського району Івано-Франківської області визначений планом соціально-економічного та культурного розвитку Білоберізької ОТГ на 2019 рік , затвердженого рішенням двадцять першої сесії (друге пленарне засідання) Білоберізької сільської ради ОТГ від 18.03.2019 року № 445/8-21-2/2019
Цільові групи на які спрямовано проект: жителі села Білоберізка, жителі села Перташі, Усть-Путильської ОТГ Чернівецької області, студенти-мешканці села Білоберізка, що навчаються у вищих навчальних закладах міст Чернівці та Івано- Франківськ, туристи, гості села Білоберізка, що Приїздять на відпочинок в зелені садиби на території села Білоберізка ( до 2000 осіб).
Підстави для визначення цільових груп та заходів:
Визначення цільових груп, на роботу з якими направлений проект, базувались на вивченні проблематики організації транспорного сполучення для населених пунктів Білоберізької ОТГ, опитуванні власників зелених садиб про основні потоки їхніх туристів та способи і маршрути їхнього доїзду до місць відпочинку. Через реалізацію проекту ми зможемо покращити умови доступу до зупинок громадського транспорту для представників різних вікових категорій,
соціальних верств населення, в однаковій мірі як для чоловіків , так і жінок.
Обґрунтування спрямованості результатів проекту визначеним цільовим групам:
Для громади – громадяни матимуть змогу долучитися до реалізації проекту шляхом участі у виконанні громадських робіт, так як частина ремонтних робіт виконуватиметься громадським методом.
Для органів місцевого самоврядування ОТГ – участь у проекті, дозволить залучити активних громадян, які бажають сприяти у вирішенні саме цієї проблеми
Мета та завдання проекту
Мета проекту:
Метою проекту є створення безпечних умов доступу мешканців села Білоберізка та його гостей для користування послугами громадського транспорту на автомобільній дорозі державного значення Р-62 Криворівня –Чернівці.
Завдання:
Завданням проекту є проведення капітального ремонту підвісного пішохідного переходу через річку Черемош в селі Білоберізка Верховинського району Івано-Франківської області
Ключові етапи (віхи)
Основні заходи проекту
Опис заходів проекту:
Для досягнення мети заплановано проведення наступних заходів:
1) інформування представників громади, ЗМІ, влади;
Інформаційна складова процесу підтримки об’єднаних громад є надзвичайно важлива в процесі децентралізації. Адже вдало проведені заходи в рамках проектів що фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, дозволить сформувати позитивне відношення до процесу децентралізації як у громадськості що входить до складу об’єднаної громади так і у інших громад що не пройшли об’єднання.
2) Виготовлення проектно-кошторисної документації;
3) Капітальний ремонт підвісного переходу через річку Черемош планується провести в липні– листопаді 2019 року у зв’язку з тим що проведення ремонтних робіт відбуватиметься на відкритому повітрі і проведення ремонтних робіт в теплу пору року дозволить гарантувати високу якість робіт. Окрім того перед початком робіт сільською радою буде проведено моніторинг якості проведених робіт підрядниками та на основі результатів, планується провести відбір виконавців.
Ремонтні роботи:
- розбирання дерев’яних елементів на мостах (98,3 ;
- улаштування дерев’яних прогонових конструкцій мостів під пішохідну дорогу з брусів (10,542 м3).
4) Інформування громадськості щодо ходу реалізації та завершення проекту.
Здача об’єкту в експлуатацію обов’язково повинна бути проведена до кінця 2019 року, залучивши громадськість, активістів, жителів села та відповідних фахівців, з метою забезпечення максимальної якості робіт та ефективності використання коштів.