Оперативна інформація щодо захворюваності на грип, ГРВІ і COVID -19 по Косівському та Верховинському районах

26.03.2024

У жовтні в Україні почався епідемічний сезон, тобто серед населення зростає кількість респіраторно-вірусних сезонних захворювань таких як ГРВІ, COVID-19 та грип. Вірус грипу підстерігає нас всюди: у закладах охорони здоров’я, транспорті, супермаркетах, аптеках – у всіх місцях масового скупчення людей. Джерело інфекції — хворий із клінічно вираженою чи безсимптомною формою хвороби. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів. Шлях передавання інфекції — повітряно-краплинний.
З початку епідсезону у Косівському районі всього захворіло 3989 осіб, в т. ч. 333
осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  2578 дітей
(в основному школярі), що становить 65 % від усіх захворівших. Також лабораторно
підтверджено 34 випадків захворюваності на грип В і А серед дорослого та дитячого
населення (4 дітей віком до 17 років). Було госпіталізовано 418 осіб, в т. ч. 185 дітей.
Зареєстровано 3 летальних випадки внаслідок COVID-19.

Згідно з щотижневим моніторингом захворюваності населення на гострі респіраторні
вірусні інфекції серед мешканців Косівського району за поточний тиждень (12-й з
18.03.2024р. по 24.03.2024р.) захворіло всього 115 осіб проти 101 випадок за попередній тиждень – у структурі питома вага дітей віком до 17 років склала 71 % - 82 осіб проти 70 захворівших дітей попереднього тижня.

Серед дитячого населення розподіл хворих за віковими групами наступний: 0-4 роки
– 21,7 %, 5-14 років – 41,7 %, 15-17 років – 8,7%; серед дорослого населення: 18-29 років
– 9,6 %, 30-64 років – 12,2 %, 65 і старше – 6,1 %. Госпіталізовано всього 9 осіб, з них –
5 дітей у порівнянні з попереднім тижнем - госпіталізовано 12 осіб, з них 7 дітей.

По Верховинському районі з початку епідсезону захворіло всього 544 особи, в т. ч. 118 осіб, що мали лабораторно підтверджені випадки COVID-19, серед захворілих  354 дитини, що становить 65 % від усіх захворівших. За поточний тиждень (12-й з 18.03.2024р. по 24.03.2024р.) захворіло всього 37 осіб, з них – 25 дітей до 19 років. З початку епідсезону зареєстровано 1 летальний випадок внаслідок COVID-19.

По Косівському районі від початку епідсезону проти грипу вакциновано 258 осіб, по Верховинському районі - 41 особа.

Найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу можна не лише на початку, а й упродовж усього епідсезону. Щеплення проти грипу насамперед потрібно отримати особам з груп ризику: медичним працівникам, вагітним жінкам, дітям від 6 місяців, літнім людям, людям із хронічними захворюваннями. Нагадаємо, що вакцинація проти грипу не захищатиме від COVID -19 й навпаки. Бережіть себе, вакцинуйтеся вчасно.

Косівсько- Верховинський міжрайонний відділ ДУ « ІФОЦКПХМОЗ»
Лікар –епідеміолог відділення епід.нагляду ( спостереження) та профілактики інфекційних захворювань М.Бович