Відкриття Центру безпеки громади в селі Яблуниця Білоберізької сільської територіальної громади.

07.04.2021
30 березня в селі Яблуниця Білоберізької сільської територіальної громади відбулося відкриття Центру безпеки громади.
У заході взяли участь голова РДА Василь Бровчук, голова Білоберізької територіальної громади Дмитро Іванюк, депутат обласної ради Сергій Басараб, начальник управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, директор КНП «Обласний клінічний центр екстреної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» Мирон Матейко, заступник начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Михайло Кільчицький, депутат Чернівецької обласної ради Ілля Косован, радник народного депутата Андрій Галичук, голова районної ради Юрій Філипчук, голова Верховинської територіальної громади Василь Мицканюк, голова Зеленської територіальної громади Володимир Феркаляк, начальник Верховинського відділення УДСНС Михайло Полоз, депутати Верховинської районної ради, депутати Білоберізької сільської ради, старости сіл Білоберізької територіальної громади, жителі села Яблуниця.
До вітального слова були запрошені гості свята. У своїй промові Василь Петрович наголосив на важливості та доцільності будівництва сучасних центрів безпеки у віддалених гірських селах. « Для відкриття пункту безпеки докладено дуже багато зусиль обласної, районної, місцевої влади та жителів села Яблуниця. Даний пункт є вкрай важливим для ліквідації надзвичайних ситуацій та допомоги населенню. Основним завданням центру буде надання екстренної медичної допомоги та забезпечення пожежної безпеки в даних населених пунктах. Він буде обслуговувати жителів сіл Довгополе, Черемошна, Яблуниця, Сеньківське, Гринява, Пробійнівка, Грамітне, Біла Річка, Голошина в яких проживає більше 5600 жителів.
Надання медичної допомоги будуть забезпечувати 10 медичних працівників, зокрема 6 фельдшерів та 4 водії, які чергуватимуть цілодобово. Центр облаштовано двома боксами: перший - для станції екстреної медичної допомоги, другий - для пункту добровільної пожежної допомоги.
Я щиро дякую всім хто реалізовував проект та допомагав у будівництві даного об’єкту. Зокрема голові громади Дмитру Івановичу Іванюку - ініціатору ідеї, окрема подяка депутату обласної ради Сергію Михайловичу Басарабу, оскільки без підтримки обласної ради не відбулася би сьогоднішня подія. Бажаю всім міцного здоров´я, Божої підтримки, хай оминають нас всі надзвичайні ситуації і щоб усе було гаразд»- сказав Василь Бровчук.
Посадовці урочисто та символічно перерізали стрічку. Настоятель церкви Чуда Архистратига Михаїла отець Василь освятив новозбудовану будівлю службові автомобілі і побажав працівникам Божого благословення, і щоб Матір Божа завжди оберігала їх Своїм Покровом.
З метою оснащення спеціальними засобами до центру безпеки від Верховинської районної державної адміністрації було передано бензогенератор мотопомпу та бензопилу.