Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

05.12.2023
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» є традиційною в Україні та проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня. Доєдналася до важливої акції і Білоберізька територіальна громада.

5 грудня в приміщенні Білоберізької сільської ради відбулася інформаційно-просвітницька зустріч, присвячена запобіганню фактам домашнього насильства з представниками органів
місцевого самоврядування. Поліцейські офіцери громади спільно зі службою у справах дітей під час заходу обговорили питання запобігання та протидії домашньому насильству та оперативного реагування на випадки домашнього насильства.

Відтак, в рамках зустрічі учасники обговорили всі види насильства – домашнє, психологічне, сексуальне та економічне.

Наголосили та про наслідки вчинення будь-якого виду насильства як для постраждалої особи, так і кривдника.

Зокрема, поліцейські офіцери Білоберізької громади зазначили про наслідки протиправних дій згідно чинного законодавства.

Наголосили на санкціях статей при вчиненні кримінальних і адміністративних правопорушень.

Якщо дорослі чи учні зіткнулися з домашнім насильством або стали свідком цього явища, необхідно зателефонувати за наступними номерами телефонів:

0 800 500 005, або з мобільного 116-123 (цілодобово) – Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації;

1547 – Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству;

102 Національна поліція України.