Історична довідка ОТГ
06.05.2020Історія
Серед мальовничих Карпатських гір, на лівому березі річки Черемоша, в котловині Покутських Карпат знаходиться село БІЛОБЕРІЗКА. Це, мабуть, найкрасивіша частина Карпатського краю. Як і жителі села так і приїжджі твердять, що село Білоберізка дійсно одне з найкрасивіших і найтепліших сіл в нашому гірському регіоні . Його оточують такі гори: Кичера, Солотвина, Госемина, Лисанка, Камениста, Циркалаш та Петрашева гора зі сторони Чернівецької області.
У письмових документах Білоберезка згадується у ХVІІ столітті, а конкретніше називають 1669 рік. У 1966 році назва села змінена на Білоберізку.
Має село Білоберізка і високогірні присілки: Поля, Ціви, Пасічне, Заверх, Буковець та інші. Територія села дорівнює 25 квадратних кілометрів .
На відміну від багатьох інших сіл Верховинщини, Білоберізка в ХІХ – ХХ століттях розвивалася досить бурхливо. Якщо в 1858 році в селі проживало 998 чоловік то в 1921 році в 288 будинках мешкало вже 1368 чоловік, а в 1931 році 1620 жителів проживало у 363 будинках. У 1980-х роках проживало 2225 мешканців у 668 будинках. Зараз проживає 1187 чоловік.
У 1939 році село як і вся Галичина визволилось від польського поневолення. Повсюдно почали діяти новостворені органи влади і разом з визволенням від польського поневолення почалась нова сторінка історії «поневолення краю російськими визволителями», які з перших тижнів почали встановлювати «нові порядки» у всіх сферах життя села.
На території село як і в усій Західній Україні почалась колективізація, наслідком якої був страшний голодомор 1947 року. Та жителі села Білоберізки пережили всі страждання, які випали на їхню долю. Якщо раніше найпоширенішими були професії лісоруба, лісосплавника, то зараз у селі є свої вчителі, лікарі, спеціалісти сільського та лісового господарства, інженери, техніки, механіки та багато інших професій.
До послуг населення – середня школа на 185 учнів, збудована 2013 році, дільнична лікарня. В селі є пункт екстренної медичної допомоги та медицини катастроф, дві аптеки, дитячий дошкільний навчальний заклад
« Сонечко». Крім того після створення Білоберізької ОТГ залишилися функціонувати Устеріківська ЗОШ І-ІІ ст., Барвінківська ЗОШ І ст., Хороцівський НВК, ФАПи в селах Хороцеве, Барвінків, Устеріки, присілку Пасічне, будинки культури в селах Білоберізка, Устеріки, клуби та бібліотеки в селах Хороцеве, Барвінків, Устеріки, присілку Пасічне , розташовані і діють пять церков релігійних громад УПЦ Київського Патріархату.
На території громади розвинута народна творчість, ліжникарство, вишивка, художня різьба по дереву, деревообробна промисловість, силами підприємця налагоджено випуск питної води «Довбушева сила».